Mi suegro utiliza vinagre barato de una manera que ni siquiera me imaginaba: ¡21 trucos que ahorrarán montones de dinero y esfuerzo!

Cuando tienes tu propio jardín o huerto, seguramente lo disfrutas en todos los sentidos, o al menos lo intentas. Qué arruina la alegría de todos los jardineros? Las malezas que vuelven una y otra vez, las hormigas, etc. En este artículo de hoy, descubrirás qué ayuda de manera confiable. Y no solo contra las malas hierbas.

Cuando tienes tu propio jardín o huerto, seguramente lo disfrutas en todos los sentidos, o al menos lo intentas.

Qué arruina la alegría de todos los jardineros? Las malezas que vuelven una y otra vez, las hormigas, etc.

En este artículo de hoy, descubrirás qué ayuda de manera confiable. Y no solo contra las malas hierbas.

Y todo lo que necesitas es un vinagre común y corriente. Te sorprenderás gratamente con los resultados que puedes lograr con un simple vinagre.

Ayuda a las hortensias y otras plantas amantes del ácido.

Mantén felices a las plantas que requieren un suelo ácido, como los rododendros, azaleas y gardenias, usando vinagre. Su efecto es temporal pero rápido. Mezcla una taza de vinagre con cinco litros de agua y riega el suelo alrededor de las plantas.

Las maderas dañadas se pueden salvar.

Naši předkové uměli likvidovat sazotok a zachránit tak velmi cenné ovocné stromy v zahradách. Stačí, když postiženou kůru vyříznete a ránu potřete rozmletými šalvějovými listy, které působí jako dezinfekce. Stejně úspěšně můžete k dezinfekci použít obyčejný ocet.

Očistí hlinité květinové nádoby

Hliněné květinové nádoby získávají časem nehezký vzhled v důsledku působení solí, vápníku a minerálů. Koupel květinových nádob v roztoku octa s vodou v poměru 1:3 (1 díl octa na 3 díly vody) po dobu dvaceti až třiceti minut je zbaví všech nevzhledných usazenin.

Odstraní trávu ze stěn, chodníků a dlažeb Koncentrovaný ocet dokáže vyhubit trávu a mechy prorůstající mezi spárami plotů nebo dlažeb. Stačí jej několikrát aplikovat postřikovačem na problematická místa a je konec s plevely.

Zbaví vás mravenců Ocet je velmi účinný v odpuzování mravenců. Pokud máte v zahradě problémy s mravenci, oplachujte mraveniště nebo místa, kde je výskyt mravenců nejintenzivnější, směsí octa a vody v poměru 1:1. Silná vůně octa totiž nutí mravence vyhnout se takovýmto místům.

Odpudí množstvo škůdců a nevítaných hostů Mnoha zvířatům, jako jsou například hlodavci, krtek, psi, kočky, králíci, jeleni, vadí vůně octa, takže se jim daleko vyhýbají. Nepotřebné oblečení ponořené v koncentrovaném octu je vhodné pověsit kolem zahrady, na stromy, kolíky, nebo z nich vytvořit nějakou dekoraci, jako jsou například strašidla. Textil bychom měli pravidelně namáčet do octa každých 6-7 dní kvůli lepším výsledkům.

Prodlouží životnost řezaných květin Ve směsi jednoho litru vody, dvou polévkových lžic octa a jedné lžíce cukru budou květiny déle čerstvé a krásné.

Zbaví zahradu plevele

Smíchejte roztok o třech litrech octa (čím vyšší koncentrace octa, tím lépe), šálku soli, polévkovou lžíci citrónové šťávy a 2 lžíce prostředku na mytí nádobí. Směs dobře promíchejte a aplikujte ji postřikovačem na plevele, snažte se pokrýt co největší plochu plevelů. Výsledky našeho ekologického postřiku by se měly dostavit do dvou až tří dnů.

Poslouží jako insekticidní sprej Ocet je účinným řešením pro odstranění nežádoucího hmyzu v zahradě. Octový sprej vytvoříte spojením tří částí vody s jednou částí octa a přidáním lžíce prostředku na mytí nádobí.

Směs protřepejte, aby se obsah promíchal. Sprejem dávkujte na nežádoucí škůdce.Odradí ovocné mouchy Zbavte ovocné stromy ocetom pomocí octové návnady. Budete potřebovat šálek vody, půl šálku jablečného octa, 1/4 šálky cukru a polévkovou lžíci melasy.

Smíchejte suroviny dohromady a naplňte jimi plechovku nebo jinou nádobu. Zavěste ji na postižené místo ovocného stromu a uvidíte, jak je to přitahuje. Podobný roztok může být použitý také na mouchy.Zbaví zahradní nářadí rez Ocet může být použitý také k očištění nářadí od rezavých skvrn. Stačí nářadí namočit do nesmíchaného octa.

Nechte ho tam na několik minut, pak jen opláchněte a nářadí bude čisté bez rezavých skvrn.Působí jako fungicid Pomocí octa můžete chránit rostliny trpící houbami a plísněmi.

Vytvořit fungicidní směs je jednoduché. Stačí vařit dvě lžičky octa s heřmánkovým čajem. Tekutinou naplňte postřikovač a stříkejte jí postižené rostliny.

Je to bezpečné a ekologické!Zabíjí slimáky Z mnoha použití octa je toto nejoblíbenější mezi zahrádkáři. Jednoduchým způsobem můžete slimáky zneškodnit. Stačí smíchat ocet s vodou a směsí postříkat postižená místa v zahradě. Slimáky dají vaší zahradě pokoj.Velká pomoc pro chovatele slepic Přidejte ocet do koupele pro slepice.

Je totiž zdravý pro dýchací systém nejen u lidí, ale také u slepic. Odstraňuje hlenu a má antibiotické vlastnosti.

Octové prostředí navíc spolehlivě vyhubí mikroorganismy v peří.

Očistěte jím vejce, stačí ponořit na 10 sekund do teplého octa.Pomáhá odstraňovat skvrny a uvolňuje nečistoty a špínu Odstraňte nečistoty z nádob na vodu.

Čas od času použijte trochu octa na odstranění minerálů z nádob, z kterých slepice pijí. Minerály totiž vážou nečistoty a lákají bakterie.

Slepičky jsou tak permanentně vystaveny různým nemocem a spolu s nimi i jejich maso a vejce. Při čištění kurníka postříkejte bílým octem stěny.

To odradí roztoče, veši a další hrůzostrašné tvory. Pomáhá také odstraňovat zápach.

Namáčejte nohy slepic do octové vody. Pomůže to změkčit odumřelou kůži na nohách a tím odstranit různé plísně.

Ocet uvolňuje špínu z problematických a těžko dostupných oblastí, jako jsou ohrádky, klece a bidla. Tyto části je také třeba občas dezinfikovat.

Ocet jako kondicionér ve spreji? I kohoutí peří bojuje s roztoči, vešemi a podobně. Jednou za dva týdny je dobré slepice postříkat vodou obsahující trochu octa.

Čištění líhně. Pokud máte kuřata v líhni, rozhodně ji je třeba čistit. Ocot je skvělým prostředkem k dezinfekci před použitím.